Hétboldogasszony-szerfolyam

Hétboldogasszony-szerfolyam

Kedves Nővéreim!

 

Az esztendő körén átívelően adatott nekünk hét fő Boldogasszony-ünnepünk, melyek szent időt jelölnek ki számunkra. Ez a hét ünnep a hétbolygó-rendszerhez és a bolygóknak otthon adó csillagképekhez, valamint asztrológiai jegyekhez szorosan kötődik. Ez alapján minden Boldogasszony-ünnep más arculatát mutatja nekünk, másként élünk az év különböző kitüntetett pontjain ezen bennünk közös és eredendő boldogasszonyi erővel, női önmegvalósításunknak más és más teret nyitnak a különböző Boldogasszony-napok.

A számos Boldogasszony-ünnep közül a fő-fő hetet fűzhetjük most egybe, hogy az esztendő körének ezen kiemelt pontjain mélyüljünk és emelkedjünk. 

Eleink az ünnepeket az előestékkel, vigíliákkal kezdték. Az ünnepnapot megelőző este összegyűltek a templomokban, szentmisét hallgattak, majd a lányok és asszonyok OTTMARADTAK, virrasztottak. Ezeken az éjszakai alkalmakon imádsággal, énekléssel és MESÉKKEL hangolódtak az adott ünnep szellemiségére. Másnap napfelkelte előtt, még sötétben kimentek együtt a templomból a határba, hogy megtekintsék az áldott Nap feljöttét. Bizonyos ünnepeken ilyenkor a patakban is megmosdottak öreganyáink. Az ünnepnapot így indították, s ettől az egész nap szentté, különlegessé vált.

Erre, vagyis valami nagyon hasonlóra hívlak most benneteket! Töltsük együtt a hét Boldogasszony-ünnep előestéjét virtuálisan!

Mind a 7 fő Boldogasszony-ünnep előtti este 8 órára várlak benneteket a zárt facebook-csoportunkba, ahol a másfél órás élő közvetítést megtekinthetitek.
A felvétel fennmarad, aznap később és az ünnep után 3 napig még, az ünnepholdudvar végéig visszanézhető.

Alkalmainkon beszélek majd nektek az adott ünnep szellemi és spirituális jelentőségéről, kötődő népszokásokról, és egy szép magyar népmese által beavatódunk az Ünnep mélyebb jelentésrétegébe. Mindezt a Molnár V. József vezette Magyar Hagyomány műhely-ben megéltek és tanultak alapján teszem, kiegészítve az azóta elsajátított ismeretekkel és szertartásvezetői gyakorlatom tapasztalataival.

 

A Hétboldogasszony-szerfolyam időpontjai:

  • 2022 február 1. (KEDD) Gyertyaszentelő Boldogasszony előestéje
  • 2022 március 24. (CSÜTÖRTÖK) Gyümölcsoltó Boldogasszony előestéje
  • 2022 július 1. (PÉNTEK) Sarlós Boldogasszony előestéje
  • 2022 augusztus 14. (VASÁRNAP) Nagyboldogasszony előestéje
  • 2022 szeptember 7. (SZERDA) Kisboldogasszony előestéje
  • 2022 október 6. (CSÜTÖRTÖK) Olvasós Boldogasszony előestéje
  • 2022 december 7. (SZERDA) Földtiltó, avagy Eketiltó Boldogasszony előestéje

 

A zárt csoport lehetőséget ad arra is, hogy a TÖBB MINT 20, pogánynak és ősinek nevezett Boldogasszony-ünnepről is tájékozódjunk együtt.
MINDEN általam ismert jeles Boldogasszony-nap reggelén beírom a csoportba az adott ünnepről való tudnivalókat, a SPIRITUÁLIS ÜZENETÉT egy-egy napnak. Így az esztendő körének Boldogasszony-erőpontjai rendelkezésünkre állnak majd erőforrásként.

 

Részvételi díj: a 7 alkalom egyben 28.000 ft/fő

Alkalmanként fizetve: 6.000 forint/alkalom/fő

 

A csoport 7 fővel  indul.

Jelentkezés: jegabu@gmail.com

 

Gyere, tarts velem! Teljesítsük ki szakrális női lényünket ősi tudás, rítus és történetek által 2022-ben!

Jenei Gabriella „Gabus” mesemondó, művelődésszervező, Naliní Női szertartásvezető

 

Leave a Reply