– Mi a méreg?
– Bármi, amiből a szükségesnél több van, az méreg. Lehet az hatalom, lustaság, étel, ego, becsvágy, hiúság, félelem, harag vagy bármi más.
– Mi a félelem?
– A bizonytalanság el nem fogadása. Ha elfogadjuk a bizonytalanságot, akkor kalanddá válik.
– Mi az irigység?
– Nem fogadjuk el a jót a másikban. Ha elfogadjuk a jót, akkor inspirációvá válik.
– Mi a harag?
– Nem fogadjuk el azt, ami felett nincs hatalmunk. Ha elfogadjuk, akkor türelemmé válik.
Mi a gyűlölet?
– Nem elfogadni az embereket, ahogy vannak.
uff
——–
Az „Otthoni Ragacsok” rovatba azok az íráskák kerülnek fel, melyeket otthon kiragasztok magamnak, mint igaz értékeket, útmutatást közvetítő szövegecskéket.

Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.