A hetedik hatos mesecsomagocskához kaptok most mesemagyarázót, kedves Mesebarátaim! A
táltosok hagyatékából való történetek olyan megoldó kódokat tartalmaznak, melyek segítenek nekünk az életben. Tanácsot adnak a megküzdéshez, s mintát mutatnak, hogy KÉPESEK LEGYÜNK kijutni a nekünk kedvezőtlen helyzetekből. Emellett mozgósítanak bennünket a jóra, vígasztalnak és emelik rezgésszintünket.
Fogadjátok hát szeretettel a meséket és a kalauzoló írásocskákat! Váljék egészségetekre a varázstörténetekkel való érintkezés!
HOLLÓ JANKÓ
Mesénk mintha Nagy László „Ki viszi át a szerelmet” c. versével volna egylényegű. Szívtérből érdemes ezért olvasni e varázstörténetet, mely a világot felépítő 4 szent elem felfedezése által vezet el az ötödikig. Ezt az ötödiket, a Szer-elmet csak aki elindul, aki szolgálatot keres és vállal, az találhatja, s valósíthatja meg. A szolgálat igencsak fontos ezen az úton, hiszen az határoz meg bennünket, hogy mit ADUNK a világnak. Saját életünk urává szolgálat által leszünk. „Csak aki úr, az tud igazán szolgálni.”
A mese itt olvasható:
Ahol vastagított a szöveg, ott érdemes minden szót, kifejezést górcső alá venni, hogy meglehessen a jó eredmény, hogy felismerje mindegyikünk, hogy VALÓBAN a Szer-elem útján jár Holló Jankó. Ahogy a vers is mondja…
AZ ÜVEGHEGYI KIRÁLYLEÁNY
Ez a mese a Fél-elemről a Szer-elemre való átkapcsolást segíti. Mert félni nem jó! Ha félünk, akkor csak félig élünk, fél emberek vagyunk.
Tudnunk kell, hogy csak ez a két „háló” létezik a mindenségben: félelem és szerelem. A félelem természete szerint gyűlik. A gyűl ölet. A szer azonban – hála érte! – etet! Legyen is így! Etessük egymást Szer-rel! A Szer mint isteni törvény vezesse gondolatainkat és cselekedeteinket!
A mese itt olvasható:
NAPLEÁNYA KIRÁLYKISASSZONY
Ez a történet a női bátorságról szól és a Nő erejéről.
Nőként mi NEM vagyunk harcosok (már ha jót akarunk magunknak és másoknak). Máshogyan kell hát sikereinket kivívjuk. Női úton, női módon, úgy, hogy közben „tündérkék” maradjunk.
Ezt hogyan? – kérdezhetik páran. Nos, pontosan ERRŐL tájékozódunk e történet által. Mintát, képet kapunk egy magát igencsak képviselő, mégsem erőszakos királylány példája által. Mesénk igencsak inspiráló! Erőmerítés és bátorítás várható gyengébb vagy kissé már elférfiasodott Nőtársunk számára is.
A ZÖLD KIRÁLYFI
Erre a mesénkre különösen nagy szükségünk van, úgy hiszen. Zöld, tehát friss, életerős és GYÓGYÍTÓ hatással áldott királyfi a hősünk.
Ahogy ő, bizony mi is gyógyítani érkeztünk e földre magyarként. És ezt elsősorban nem a rendelőkben, hanem minden egyéb helyen tesszük: tisztítjuk magunkat folyamatosan, ezáltal rendezve környezetünket, s emelve a rezgésszintet. Így adunk lehetőséget rá, hogy aki szeretne, az gyógyulhasson melletünk és általunk.
Hajrá! Induljunk mind útnak! Tegyük a Jót! Gyógyítsuk be a világ (és egymás, valamint a magunk) sebeit! Újuljunk meg! Keressük fel a Fiatalító víz forrását, mely mesénkben Tündérosszág! Tudjuk, hogy ez a birodalom Fehér Ló országával, Mén-úrsággal, a Mennyországgal azonos.
Mesénk hőse mi magunk vagyunk. És nem maradunk magunkra! Táltosunk, a tarka ló tudja a dolgát. Társunk, hordozóerőnk ő, aki tanácsot ad és célba repít. Legyen is így!
A mese itt olvasható:
A VILÁGVÁNDORA HERCEG
Ez a mese a kapcsolatokról, kapcsolódásról szól, s különösen a TESTVÉRISÉGRŐL: a herceg a testvérét keresi. Ahogyan mi is keressük a testvéreinket, azokat akik olyanok mint mi, akikkel talál a szó, akikkel együtt lenni jó. Érdemes elindulni, s feltalálni egymást. Hogy aztán egyre többüket megleljük, s végül ráébredjünk, mindenki a Test-Vérünk. Milyen „érdekes”, hogy Jézus Krisztus TEST-ét és VÉR-ét hagyta ránk. Magyarul nagyon is érthető, hogy mit tett Ő!
Aztán azért is fontos ez a történet, mert csak akkor lehet méltó párkapcsolatunk, ha jobbik felünket megtaláljuk. És a jó kapcsolódás maga a mű, az alkotás, amit mindenképp megvalósíthatunk életünkben, akkor is ha egyebet nem teszünk egyéni életfeladatunk okán.
Ugye megtaláltuk már jobbik felünket kívül és belül is? Ugye értjük, hogy csak az önmagunk és az egymás jobbításéért vívott harc visz előre? Ugye mi nem vagyunk „rege mentes”-ek? Ugye ráterítjük azt az óvó, védő lóbőrt ellenségünk ivadékaira is? Ugye hogy mindig csak Keletre tartunk?
Legyen így! ÁLDÁS.
Mesénket itt találjátok:
A NAP FÁJA
Megváltói történet ez a szépséges mese. S mint megváltás, útmutató, hogy mi is megválthassuk magunkat, s segíthessünk másokon. Benne van a titok a gyógyításról-jójításról a kijójító kígyó által. A földöncsúszó minőség mellett ott van benne a sasmadár, aki égen jár. Ezt a részünket kell egészségessé tenni ahhoz, hogy a Teremtővel találkozhassunk. Az Ember belső látással boldogul. Mert szíve van. Azzal lát.
„Akinek van füle a hallásra, az hallja meg!”
A mesét itt olvashatjátok el: